TOKAT'LI STK 'LAR
Takvim
Hava Durumu
TOKKART SİZE ÖZELDİR..!

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret215942

Anasayfa

EVİNİZE HOŞ GELDİNİZ !!! Herşey TOKAT İçindir... TOKAT SANAYİ,TURİZM, TARIM Ve HAYVANCILIKTA ORNEK KENT OLACAKTIR.


Her Yıl 21 Aralık Günü Türkler Arasında Kutlandığı İleri Sürülen Nardugan Bayramı Muazzez İlmiye Çığ, “Çam Bayramı (Noel mi Nardugan mı?)” adlı kitabında ve konuyla ilgili demeçlerinde “Yılbaşı kutlamalarının” eski Türklerden kaynaklandığını, aslının “Çam Bayramı” olduğunu, bu bayramın “Noel” olarak Hıristiyanlığa geçtiğini, Nardugan Bayramı’nın eski bir Türk geleneği olduğunu, Nardugan Bayramı ile Noel Bayramı ile arasında benzerlikler bulunduğunu, yılbaşında çam ağacı süsleme geleneğinin kökeninde Türklerin “Hayat Ağacı”nın bulunduğunu ileri sürmüştü.
BAŞÖĞRETMENİMİZ ve ülkemizin kurucusu; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün şahsında tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım, Öğretmenler Gününü” kutluyor, vefat etmişlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara da sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyor,. Sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. * Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ANLAMI VE ÖNEMİ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmen kurulduğu tarihtir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Bunun 101 pare top atışıyla kutlanması aynı gün meclis tarafından kararlaştırılmıştır. Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş günü olan 29 Ekim’i her yıl ülkece coşku içinde kutlamaya devam ediyoruz.
Büyük Taarruz (ya da Başkomutanlık Meydan Muharebesi), Türk Kurtuluş Savaşı sırasında Türk ordusunun Yunan kuvvetlerine karşı başlattığı genel saldırıdır. 21 Ağustos 1922'de taarruz emri verilmiş, 26 Ağustos'ta saldırı başlamış, 9 Eylül'de Türk Ordusu İzmir'e girmiş ve 18 Eylül'de de Yunan Ordusunun Anadoluyu tamamen terk etmesiyle muharebe ve savaş sona ermiştir. Sadece 7 bölge 4 mevsim cennet ülkemizin kurtuluş ve kuruluşunu değil aynı zamanda Ulusumuzun milli mücadele(varlık/yokluk) sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.🌹🌺🥀
Sevgi ve Saygıdeğer üyelerimiz ve yurttaşlarımız; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıyla birlikte “ya istiklal ya ölüm” anlayışıyla Samsun’dan atılan ilk adımın atılışının yüz ikinci yılı kutlu olsun!
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle... KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
 1  ...
Üyelik Girişi
Reklam VER
 Tempo Tv