TOKAT'LI STK 'LAR
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI HAYIRLI OLSUN...
TOSİAD olarak öncelikle; 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin tüm sonuçlarıyla ülkemize hayırlı olmasını dileriz.
Dünü, olduğu gibi bu günde tekrar edecek olan bir cihaz henüz icat edilmedi. Bu gün; kendimiz için, ailemiz ve ülkemiz için birlik ve beraberlik zamanıdır.
 Aynı zamanda da; Cennet ülkemiz Türkiye’ye yakışan güçlü bir demokrasiyi kurma ve yaşatma zamanıdır. Dünya’da ve ülkemizde ilk defa yapılacak olan “cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” uygulamasının sonraki yıllar içinde örnek olacağı bilinciyle, TBMM’nin daha katılımcı kanun yapma, etkin denetim ve partiler arası uzlaşmaya dayalı olarak, yargı, yasama ve yürütme erkinin eksiklerinin öncelikle tamamlanması gerekmektedir.
Ekonomi, iç ve dış politika başta olmak üzere hayatımızın her alanında acil reform ihtiyacı vardır.
  • Hukuk devletinin ve özgürlüklerin en ileri demokrasiler düzeyinde tesisi,
  • Yüksek enflasyon ve cari açık sorunlarının çözümüne yönelik akılcı bir ekonomi programı ve mali disiplin,
  • Bağımsızlığı ve kararları ile ulusal ve uluslararası düzeyde güven veren bir Merkez Bankası ve tüm kurumlarda liyakat temelli atama sistemi,
  • Vergi reformu ile verginin tabana yayılması ve kayıt dışılık ile etkin mücadele,
  • 4. Sanayi Devrimi’nin temeli olan dijital dönüşüme ve doğayla uyumlu nitelikli büyümeye uygun bir kalkınma anlayışı,
  • Türkiye’nin en önemli küresel güçlerinden birinin insan kaynakları olduğunun bilinciyle ve toplumsal uzlaşma içinde hazırlanacak köklü bir eğitim reformu,
  • Eğitim, çalışma yaşamı, karar alma ve toplumsal yaşamın her alanında kadın-erkek eşitliğinin sağlanması,
  • Uluslararası rekabet gücümüz ve dünyanın bütün bölgelerine yönelik etkimiz açısından elzem olan Avrupa Birliği’ne uyum sürecinin hızlanması.
TOSİAD olarak ülkemizin bilgi ve teknoloji çağında hak ettiği ön sıralardaki yeri alması, güçlü bir demokrasi, güçlü bir ekonomi ve refah seviyesi yüksek bir toplum olması için, dün olduğu gibi bu gün ve yarında azim ve kararlılık içinde tüm üye ve çözüm ortaklarımızla seferber olacağız.
TOSİAD
Yönetim, Denetim ve Danışma Kurulları
  
762 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın