TOKAT'LI STK 'LAR
Cemal KUTLU
kutlu.cemal@gmail.com
TOSİAD 5.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI...
20/04/2022

TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği 5. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTIK…

   TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Merkezimiz 5. Olağan genel kurulunu 30.01.2022 Pazar günü saat 14-18 arası Ankara-Gür Kent Hotel de gerçekleştirdik. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması sonrasında Genel Başkan Cemal Kutlu açılış konuşmasında; “12 Şubat 2010 tarihinde bir grup Tokat ve Türkiye sevdalısı tarafından sayın Dursun BAYRAM önderliğinde Ankara’da kurulan derneğimizin amacı özetle; son 40 yılda nüfusunun üçte ikisi göç etmiş ilimiz Tokatlı iş insanlarının, yurtiçi-dışında; siyaset- dil, din, mezhep, soy sop ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin TOSİAD çatısı altında birleşerek; kendilerine-ilimize-ülkemize ve insanlığa faydalı olmalarını, kısacası; tanışma-danışma ve dayanışmalarına hizmet etmektir.” Dedi. Pazar sohbeti tadında gerçekleştirilen genel kurula; kurucu genel Başkan Dursun BAYRAM, 4. Dönem genel başkanı Abdulkadir ŞAHİN, Ankara Tokatlılar Platformu başkanı önceki dönem Vali Amir ÇİÇEK, Ali Tepe vakfı başkanı ve önceki dönem devlet bakanı Dr. Reşat DOĞRU, Tokat vakfı başkanı, Etimesgut ve Ankara B.B. Meclis üyesi Kerem ERDEM, TOKFED başkanım Kâmil DÜNDAROĞLU – temsilcisi Ali İpek, Ankara Zileliler Derneği başkanı Ali KIYAK, önceki dönem Tokat vakfı başkanım H. Mustafa İPEK, Tempo TV ile Can Erenler arsa ofisi sahibi, TOSİAD İstanbul şube başkanı Mehmet YİĞİT, Yönetim-denetim-danışma kurulu ile üyeleri ve çok kıymetli konuklar; T.C. Kültür ve Turizm bakanlığı önceki dönem Sofya müşavirimiz Cemal TEKKANAT, Ankara Tokatlılar Platformu önceki dönem başkanlarından Mehmet YAĞCIOĞLU, RTÜK üst kurul uzmanı Mahmut DEMİRYÜREK, çok sayıda Tokat ve Türkiye sevdalıları katıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda mevcut Genel Başkan Cemal Kutlu’nun divan Başkanlığına sunduğu liste oy birliğiyle seçildi. TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği GENEL MERKEZ-GÖREV DAĞILIMI YAPTI! TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Merkezi yeni yönetim kurulu 18.02.2022 tarihinde Genel Başkan Cemal Kutlu Başkanlığında toplandı ve aşağıdaki şekilde görev dağılımı yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kutlu “Tam bir takım ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde hizmet” mesajı verdi. Dil Birliği, El Birliği ve Tokat’ın Dirliği için varız.” dedi.

   TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Merkezi Yeni Dönem (2022-2023-2024) Görev Dağılımı; Yönetim Kurulu Başkanı Cemal KUTLU (TEKSAV Vakfı Genel Başkanı ve CK Grup Yön. Kurl. Bşk.). Genel Sekreter Sevgi DENİZ (Psikolog). Genel Sayman Nurettin AY (ELİFİM Gayrimenkul Sahibi). Yurt İçi İlişkiler Sorumlu ve Genel Başkan Yrd. Mustafa AYNUR (İnşaat Mühendisi-Yapı Denetimci). Yurt Dışı İlişkiler Sorumlu ve Genel Başkan Yrd. Ahmet YURDAKUL ZEYA Turizm Sahibi). ARGE Sorumlu ve Genel Başkan Yrd. Behlül ÖĞÜT (A&C ve BE-DE Turizm Sahibi). Basın ve Yayın Sorumlu Genel Başkan Yrd. Faik KAFALI (ALFA Gayrimenkul Sahibi). Toplantıda 2022-23 ve 24 yıllarında hayata geçirilmesi planlanan projeler üzerinden fikir alışverişinde bulunuldu. Genel Başkan kapanış konuşmasında; “Sevgi ve Saygıdeğer Yönetim Kurulu Arkadaşlarım, eminim ki hepiniz; “Dil Birliği, El Birliği ve Tokat’ın Dirliği İçin Varız” diyerek görevlerinizi seçtiniz… Ben hayatım boyunca vicdan borcumu, hep cüzdan borcumun önünde tuttum, bunun gereği olarak öncelikle belirtmeliyim ki; 12 Şubat 2010 tarihinden beri bizleri bir araya getiren, tanıştıran kaynaştıran, maddi ve manevi bağlarla bizleri bağlayan, bir grup” Tokat ve Türkiye sevdalısı” olarak başta kurucu genel başkanımız sayın Dursun BAYRAM olmak üzere, derneğimizin kuruluşunu yapanlara ayrı-ayrı teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Çünkü onlar; Tokatlı STK’lar kütüğüne bir çivi değil de TOSİAD ’IN kütüğüne ilk yıldızı çaktılar. Sonra ikinci yıldızı, genel başkanımız sayın Solmaz BAKIR hanım, üçüncü yıldızı genel başkanımız sayın Sadık SAPER, sonra dördüncü yıldızı genel başkanımız Abdulkadir ŞAHİN çaktı ve 2019 yılında 5. Yıldızı çakmak bize nasip olmuştu, şimdi yıl 2022 ve 6. Yıldızı çakmaz için işte bugüne geldik… Bugüne gelişimizde şu veya bu şekilde emeği geçen, kurucusundan, son üyemize kadar; günde bir dakikasını ayırıp bizi takip ederek manevi destek, günde bir lira derneğimize aidatı ödeyerek maddi destek olanlara ise, özel olarak teşekkür ediyor, hakka yürüyenlere Allah’tan rahmet yaşayanlara da sağlıklı ve huzurlu uzun bir ömür diliyorum. Ve bizleri bu görevlere layık gören üyelerimize ve şahitlik eden siz çok değerli konuklarımıza, ayrı-ayrı teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sözlerime son verirken bu genel kurulumuzun, derneğimize, ilimize ve 7 bölge 4 mevsim cennet ülkemize yararlı sonuçlar vermesini diliyor, bizleri de sizleri de Allah utandırmasın diyorum.” Dedi.

Bu haberin hazırlanmasında yerel ve ulusal basında yer alamsına emeği geçen Sayın Faik KAFALI ve derneğimizin faaliyetlerine destek olan kıymetli hemşerilerim ve fahri hemşerilerimize teşekkür ediyor, sağlıklı, huzurlu ve gönüllerince bir ömür diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Cemal Kutlu 395 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DAVRANIŞSAL BAĞIMLILIK... - 18/09/2021
Bağımlılık denildiğinde sigara, alkol ve çeşitli maddelere olan bağımlılık akla gelir. Oysa hayatımızda edindiğimiz pek çok davranışın da bağımlılığı vardır.
“Süper Akıllı Toplum”... - 05/07/2021
İnsanlığın gelişiminin tarih boyunca farklı aşamalardan geçtiği görülmektedir. İnsanlık tarihinin başlarında insanlar en temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacını avcılıkla gidermişlerdir.
Şimdi Önlem Zamanı! - 17/05/2021
İkinci yılında da Covid-19 Salgını(Pandemi) devam ediyor ve birçok şirket likidite sorunları yaşıyor ve hatta bazıları ya iflas etti ya da iflasla tehdit ediliyor.
İŞ İNSANI OLMAK KOLAY YA “İNSAN OLMAK.”? - 22/02/2021
Pandeminin(Covid-19) tüm varyantlarıyla en ağır şartlarda devam ettiği dünyamızda acılarla dolu bir yıldan uzun süre geçti. Ve ne kadar sürer kimse bilmiyor…
Ey "HIRSIZLAR"... - 23/01/2021
7 Bölge 4 Mevsim Cennet Ülkemiz TÜRKİYE 'de Toprağımızın üstü altından daha değerlidir...
TOSİAD Ve VİCDAN BORCU... - 04/02/2020
Merhaba! Sevgi ve Saygıdeğer Tokat Ve Türkiye Sevdalıları… Eminim ki hepiniz; “Dil Birliği, El Birliği Ve Tokat’ın Dirliği İçin Varız” diyerek bu bülteni elinize aldınız ve okuyarak bu sayfaya da hoş geldiniz, şeref verdiniz…
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (4) - 03/10/2019
TOKAT TANITIM MERKEZİ(TTM) ve Evrenin düzeni inançlara göre değişmez... İnsanlar hangi dine inanırlarsa inansınlar, ister Müslüman, ister Yahudi, ister Hıristiyan, ister Budist, ister Mecusi olsunlar. Yahut bunlardan hiç birine inanmasınlar...
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (3) - 03/09/2019
TOKAT TANITIM MERKEZİ(TTM) ise bambaşka bir “TOKAT” bakışıdır…
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (2) - 27/07/2019
Hani ! "Her Tokatlının Mutlaka Söyleyecek SÖZÜ İle Yanlışa karşı, Doğrunun, Kötüye Karşı, İyinin Ve Güzelin Yanında Olacak ÖZÜ Vardır." YA... Sizi de BEKLERİZ... TANITIM MERKEZİ(TTM) olarak, TOKAT ve TOKATLILAR için muhatabız, söz hakkımızı...
 Devamı